kedd, 15 február 2022 09:31

Elrajtolt az NB1

Két év szünet után újra elrajtolt a szektorlabdázók legrangosabb eseménye, az NB1-es csapatbajnokság. Egyesületünk a Laczkó Balázs, Szathmáry Károly, Ács Márton, Baross Gábor, Roller Dániel kvintettel vágott neki az első fordulónak. A Lakitelken megrendezett forduló meglepően szoros küzdelmet hozott, csapatunk pedig hullámzó teljesítménye ellenére jó szájízzel utazott haza egy nagyszerű hétvége után.

csapat

Az első körben a Szeged ellen állt asztal mellé csapatunk. Laczkó meglepően sima vereséget szenvedett Najror ellen, míg Roller Rákos ellen kapott ki úgy, hogy a meccs végén nagyszerű egyenlítési lehetőséget szalasztott el. Ács és Plemic nem találtak fogást egymáson. Hogy a vereség nagyon sima legyen, arról Szathmáry gondoskodott, aki nem tudta megőrizni 2-0-ás előnyét Balla József ellen, és ő is kikapott. Forte 1-7 EMK ALC Szeged

A Testvériség elleni mérkőzés nem ígérkezett könnyűnek. Laczkó, Ács és Baross még rúgott gólig sem jutottak, így Szathmáry Magyar elleni győzelme értéktelennek bizonyult. Forte 2-6 Testvériség SE

Presztizs csata következett a szombathelyiek ellen. Laczkó felszívta magát, és nagyon megverte Szirmayt, míg Ács Marci megskalpolta Debreczyt. Roller Dani Farkas Gábor ellen is egyenlíthetett volna a végén, míg Szathmáry átmentette korábbi formáját, és ismét gyermeteg taktikai hibákat vétve ezúttal egy 4-0-ás vezetést nem tudott megőrizni az utolsó öt percre. Azonban ez is elég volt az első győzelemhez: Forte 5-3 Vasi GE

A bajnokaspiráns első ránézésre nehéz falatnak tűnt, ám talán a legjobb meccsünket vívtuk Komló ellen. Laczkó elpáholta Trecskót, Baross pedig kikapott Fülöptől. Az utolsó percben Szathmáry vezetett Pákai ellen, míg Ácsnak ragyogó esélye mutatkozott az egyenlítésre Szendreyvel szemben. Marci nem tudott élni a lehetőséggel, míg Pákai szép akció végén 3-3-ra mentett Karcsi ellen, így Forte 3-5 DÖKE Komló

A Szili Balázs halála után meggyengült címvédő nem tanúsított komoly ellenállást. Bár Morvay ikszre hozta a Laczkó elleni meccset, és a Roller - Körmendi sem hozott döntést, Szathmáry és Ács simán verték Horváth Imrét és Mártonfit. Forte 6-2 Józsefvárosz SzE

dunakanyar_forte_2022

Tovább kapaszkodtunk a tabellán, de a vártnál nehezebb győzelemmel. Szathmáry Karcsi ismét kidobott az ablakon egy kétgólos előnyt, ezúttal Varga Ervin ellen. Szerencséjére a többi pályán gólt sem kaptunk, így hozta a csapat a kötelezőt. Forte 5-3 Energofish Marosvásárhely

Szigetszentmiklóssal mindig nagy taktikai csatát vívunk, most sem volt ez másként. Laczkó és Csekei összebirkóztak egy ikszet, csak úgy, mint Roller és Komáromi, vagy Szathmáry és Bottyán. Ács Marci Lukács Laci legyőzésével szállította a győzelmet. Forte 5-3 Benfica Mundial '93 FC SE Szigetszentmiklós

A dobogó felé igyekezvén találtuk magunkat, így a következő vereség nagyon fájt. Laczkó legyűrte Góbit, Baross Gabi pedig heroikus küzdelemben maradt alul Seremettel szemben. Ács Marci győzelme az utolsó pillanatban szállt el Nagy Béla ellen, míg Szathmárynak szinte egy pillanatig sem volt esélye ifj. Nagy Attila legyőzésére, így egy nyerhető meccsen Forte 3-5 Hírös ALSE Kecskemét

Egy kötelező győzelem maradt a nap végére, a Testvériség második csapatából mindössze Kondor Gábor tudott elcsenni egy pontot Baross ellen, így Forte 7-1 Testvériség SE II

dunakanyar_forte_2022

Az így összegyűjtött 15 pont a negyedik helyre elég, öt ponttal az első helyezett Komló mögött. A hétvégére rányomta a bélyegét, hogy a teremben az indokoltnál több pálya volt felállítva, így a felesleg összezsúfolta a szükséges asztalokat, ami miatt a játékosok közt nemhogy másfél méter nem volt, de sokszor el sem fértek egymás mellett. A termet a verseny alatt egy alkalommal sem szellőztették ki, nem voltak kihelyezett kézfertőtlenítők. Ha ehhez hozzátesszük, hogy sportesemény lévén oltási igazolvány nélkül is részt lehetett venni, akkor indokolttá vált volna legalább egy negatív tesztet kérni, ám nemhogy nem követelte meg a rendezőség, lehetőséget sem teremtett rá. Utólag egyértelmű felelőtlenség volt részt venni az eseményen, amelynek elhalasztását mind egyesületünk, mind a szövetség elnökségének egyes tagjai indítványozták, sikertelenül. Hogy mennyire rossz ötlet volt, az csak pár nappal később derült ki, amikor csapatunk három tagja is pozitív koronavírus tesztet produkált. Ennek fényében kértük a Magyar Asztali Labdarúgó Szövetséget, hogy amennyiben a járványügyi adatok nem mutatnak drasztikus javulást, tegyék meg a megfelelő intézkedéseket a játékosok védelme érdekében, ellenkező esetben nem tudjuk vállalni a további szereplést.

Hogy ne csak a negatívomokról ejtsünk szót, el kell mondani, hogy játékosaink egyöntetűen vélekedtek úgy, hogy hosszú évek óta ez volt a legjobb NB1-es fordulónk. A csapategység csodás volt, nagyszerűen működött a kommunikáció, és ragyogóan éreztük magunkat együtt. Ez a csapat még sokra lehet hivatott, így reméljük, hogy a járvány végre visszavonulót fúj, és tovább harcolhatunk egymásért.

Részletes eredmények itt

Megosztom

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter