Hírek a Ligából

kedd, 21 november 2023 07:06

45-ös rajt A Ligában

2023. november 20-án este elrajtolt A Liga. Az első fordulóra hét játékos érkezett, akik közül Terjék Zsolt csak egy barátságos mérkőzés erejéig tudott a társasággal tartani, így hat fővel indult útjára a bajnokság, amely rögtön egy hibátlan mérleggel, azaz 45 ponttal vette kezdetét.

A Liga - első forduló

Tapogatózó játékkal kezdődött az este, el kellett telnie pár percnek, mire a játékosok felszabadultak, és egymásra szabadították a szektorok poklait. Amikor aztán belelendültek, hullottak a gólok szép számmal. Mártonfi István és Lukács Viktor új csapatokkal érkezett, az ő teljesítményükön megérződött a kísérletezés. Hogy a csapatok beváltak-e, azt nehéz lenne megmondani, de kiindulva abból, hogy az utolsó két helyet "csípték meg", arra a feltételezésre juthatunk, hogy másutt kell keresniük a szent grált.

Tömör középmezőnnyé alakult Magyar Anti, Morvai Tomi és Lukács Laci hármasa, akik küzül Laci emelkedett ki, lévén mindkét riválisát legyőzte, Magyart egyenesen lemészárolva. Tomi sormintát készített 3-2-es eredményekből, ennyire verte Mártonfit, és ennyire kapott ki Lacitól és Antitól.

A napot száz százalékos teljesítménnyel nyerte Szathmáry Karcsi, aki meglepő különbséggel múlta felül a többieket, bár Magyar Antinak legalább ráijesztenie sikerült, hiszen a félidőben még a brazil fiúk vezettek 2-0 arányban, és bár a United hamar négyet vágott a második játékrészben, Magyarnak még sikerült szépítenie is a végén.

A bajnoki meccseken kívül három barátságos mérkőzés is zajlott, ezeken Magyar visszavágott Lacikának a súlyos vereségért, Vitya és Pisti együtt teszteltek, Terjék Zsolti pedig bemelegítette Karcsikát.

Mindent összeveztve ragyogó hangulatban telt az este, és a tizenöt meccsen született hatvannyolc gól jól mutatja a felszabadult játékot, valamint, hogy nem a catanaccio játszotta a főszerepet. A következő forduló december 11-én kerül megrendezésre.