péntek, 08 május 2026 16:48

Felkészülés az OB-ra

A hétfői játéknap már a hétvégi Egyéni Országos Bajnokság jegyében telt, hiszen a Váci Bajnokság utolsó fordulója jelentette az utolsó felkészülési lehetőséget az év legfontosabb egyéni megmérettetése előtt.

Váci Bajnokság 2026 május 4

Rendkívül örömteli, hogy a hétfőn megjelent hét versenyző - egy első- és egy másodosztályú játékos kivételével - a feltörekvő erőket képviselte, azaz a váci játéknapok nem pusztán az élversenyzők, de a tanulni vágyók számára is egyre népszerűbbek. Külön kiemelendő, hogy két utánpótláskorú játékos is bontogatja szárnyait.

A bajnoki címet már korábban megnyerte Szathmáry Károly, aki mögött Kovács Péter bebiztosította második helyét, megelőzve ifj. Morvai Tamást. A középmezőny öldöklő csatát hozott, amelyet a rutin nyert meg: senior játékosunk, Morvai Tamás maga mögé utasította Rauscher Tamást. MIndkettejük nyakán ott liheg azonban az új generáció: Rozman Teodor negyedik helye nem akármilyen fegyvertény, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy ugyanannyi aktív eredménnyel szerepel, mint ifj. Primon Csaba. Ők négyen bő tíz ponton belül végeztek, ami rendkívül szoros eredmény. Mülek Antal és a még csak első játéknapján szereplő Jakin-Bios Ninosz a következő bajnokságban gyűjtheti tovább a tapasztalatokat.

És akkor a hétvégi OB-ról. Büszkék lehetünk az utazó keretre, hiszen nem akármilyen gárdával érkezünk a versenyre! A legifjabbak között próbál szerencsét Rozman Teó, akinek ellenfelei a szintén Vácott pallérozódó Mártonfi Levi és Zozó lesznek. A minősítéssel nem rendelkezők között Rauscher Tamás igyekszik eredményeket felmutatni, míg a harmadosztályban... harmadosztályú játékosunk nincs. 

Na de másod! Semmi meglepetés nem lenne abban, ha a másodosztályú Magyar Bajnok idén Vácról kerülne ki, mert bár Pozsonyi Józsi a sötét ló szerepében tündököl, ifj. Morvai Tamás, Horváth Dénes és Kovács Péter esetében a főverseny legjobb tíz játékosa közé kerülés sem ördögtől való. Persze, a másodsztály a legnépesebb, itt legalább tíz esélyes van, köztük a váciak.

Az idei OB elsőszámú esélyese a komlói Fülöp Elemér, aki Szathmáry Karcsival karöltve veri a mezőnyt az elmúlt két évben: ahol ők ketten elindultak, senki nem tudott versenyt nyerni. Szathmáry esetében sokáig úgy tűnt, hogy el sem indul az idei OB-n, még a nevezési határidő napjának reggelén is inkább a nem felé hajlott a mérleg nyelve, mert az elmúlt hetekben egészségügyi problémákkal küzd, de végül úgy döntött, leadja nevezését, és ameddig bírja szusszal, játszani fog. Karcsikával szemben semmiképp nem lehet elvárás a jó teljesítmény ezen a hétvégén, de kis szerencsével bármi megtörténhet. És ha már szóba került a fekete ló: Petike alighanem a teljes mezőny legfelkészültebb játékosa jelenleg, több klub edzéseire is eljárt gyakorolni, azt pedig tudjuk, hogy mire képes, ha formában van. Szóval mindenképp van kinek, kiknek szurkolni a hétvégén.