Szathmáry Károly nyerte az idei Váciak Kupáját! Karcsika ezzel negyedik alkalommal végzett az élen az idén tízenharmadjára megrendezett tornán, utolérve ezzel a szintén négy győzelmet magáénak tudó, és a mostani versenyt kihagyó Kovács Balázst.

Nagyszerű hangulatban, és nagy létszámban érkeztek a gombozók a váci Madách Imre Művelődési Központba szombat reggel, hogy tizenharmadszor is megmérkőzzenek a Váciak Kupája vándorserlegéért. A váci csapat tagjain kívül az egykori Kolozsvár, és Szathmáry Karcsi tavalyi klubja a Rózsadomb SE is képviseltette magát versenyen. Sőt, volt olyan forduló, amikor több kolozsvári játékos állt pályához, mint váci. A tizenöt induló három, egyenként ötfős csoportba sorolódott, ahonnét két versenyző juthatott be a hatos döntőbe.

váci gombfoci csapat 2017 Váciak Kupája

Az első csoportban Szathmáry Károly és Berend Csaba volt a két esélyes a továbbjutásra. Karcsi száz százalékos teljesítménnyel, és a tőle megszokott sokgólos meccsekkel végzett a csoport élén, míg Berendet Roller Dani előzte meg, és jutott be a hatos döntőbe.

Szathmáry X 5-1 6-2 3-1 4-2 12 pont 18-6
Berend 1-5 X 0-3 1-0 2-0 6 pont 4-8
Roller 2-6 3-0 X 2-1 2-0 9 pont 9-7
Debreczy Z. 1-3 0-1 1-2 X 2-0 3 pont 4-6
Kiss 2-4 0-2 0-2 0-2 X 0 pont 2-10

Váciak Kupája 2017

A második csoport egyértelmű esélyese volt Laczkó Balázs, aki mellett Baross Gábor és Oláh Tamás küzdelme volt várható a második helyért. Gabi tragikus napot fogott ki, míg Oláh némi meglepetésre a csoport élén végzett Laczkó előtt.

Laczkó X 2-1 2-2 1-0 0-0 8 pont 5-3
Baross 1-2 X 1-3 0-1 1-1 1 pont 3-7
Oláh 2-2 3-1 X 2-1 0-0 8 pont 7-4
Olcsvári 0-1 1-0 1-2 X 0-1 3 pont 2-5
Cserey 0-0 1-1 0-0 1-0 X 6 pont 2-1

A harmadik csoport nagy esélyese Mártonfi István volt, akiról már a csoportkör előtt tudni lehetett, hogy továbbjutása esetén is visszalép a játéktól. Talán ennek volt köszönhető, hogy kicsit visszafogottabb teljesítményt nyújtott. A másik továbbjutó helyre mindenki Debreczy István várta, míg Demény Zoltán továbbjutására volt még esély. A bombameglepetést Dobos Attila szolgáltatta, aki besurrant a második helyre!

Mártonfi X 3-3 1-4 4-0 0-2 4 pont 8-9
Debreczy I. 3-3 X 1-3 1-0 1-1 5 pont 6-7
Demény 4-1 3-1 X 1-2 3-0 9 pont 11-4
Csegezi 0-4 0-1 2-1 X 0-2 3 pont 2-8
Dobos 2-0 1-1 0-3 2-0 X 7 pont 5-4

A hatos döntőben egy teljes körmérkőzéssel döntöttek a versenyzők arról, hogy ki lesz az a négy, akik a döntőbe jutásért mérkőznek. Karcsika ekkorra már belelendült a játékba, és alaposan megszórta a többieket. Laczkó Balázs elfáradt a döntőkre, így egy félidő után visszalépett a további játéktól. A második helyre Roller Dániel ért oda, aki a harmadik helyen végző Oláh Tamással vívhatott meg a döntőbe jutásért, míg Szathmáry ellenfele Demény Zoltán lett.

Szathmáry Károly Váciak Kupája 2017

A hetediktől tizennegyedik helyért is játszottak a fiúk, méghozzá körmérkőzést. Berend Csaba és Debreczy István kiemelkedett a mezőnyből, hozzájuk csak Baross Gábor tudott felnőni. A mérhetetlen körbeverést jól mutatja, hogy hét forduló alatt mindössze ők hárman tudtak tíznél több pontot gyűjteni! A többieknek a gólszerzés is nehézséget okozott, egygólos meccseken osztoztak a pontokon.

Debreczy Z. 0-1 0-0 0-0 2-0 2-0 1-1 0-1 X 9 pont 5-3

Elérkezett a rájátszás ideje a négy legjobb részére. Oláh Tamás és Roller Dániel összecsapása óriási izgalmakat hozott. Hol Dani, hol pedig Tomi veszélyeztetett, de lövéseik rendre célt tévesztettek. Tomi jó eséllyel a legtöbb felső kapufát rúgta a teljes mezőnyben... Mindössze négy másodperccel a meccs vége előtt, 1-1-es állásnál Dani következhetett szektorba adható kirúgással, és irtózatos nagy szektort tálalt a tizenhatos előtt álldogáló csatára elé, amit megoldásból be is vágott, kiharcolva ezzel a döntőben való részvételt. A másik meccs nem hozott ennyi izgalmat, miután Szathmáry keze nagyon elsült Demény ellen... Az első félidő felénél, 5-0-ás állásnál Döme kezet nyújtott.

A harmadik helyért nem sikerült gólt szereznie sem Dömének, sem Tominak, így jöhetett a szétlövés, ahol Oláh koncentrált jobban, 2-1-es győzelmével megszerezve a képzeletbeli dobogó harmadik fokát. Ezzel eldőlt az is, hogy a dobogón kizárólag olyan játékosok állhatnak, akik 2016-ban részt vállaltak a Rózsadomb SE NB2-es sikerében.

A döntőre elfogyott Karcsi átütő ereje, Dani pedig köszönte szépen, és megszerezte a vezetést. A második félidő elején Karcsi két villámgyors góllal megfordította az állást, Daninak azonban sikerült egyenlíteni, így itt is jöhetett a szétlövés. Az első körben Karcsi belőtte a magáét, míg Dani hibázott. 1-0! A második körben mindkét játékos elvétette már a szektort is. Egy gyors hintőporozás után Karcsi beadta a szektort, de a kicsavart helyzetet laposan a kapu mellé csúsztatta. Danika ismét nem tudott szektort adni, ezúttal túl messzire pattant a labda a játékosától. A negyedik körben Karcsi megint beadta a szektort, hasonlóan kicsavartat, mint az előbbi szituációban. Most nagy erővel küldte kapura a labdát, és még ő is meglepődött azon, hogy lövése a felső kapufán csattant. Dani kihagyhatatlan szektort adott, amit be is csúsztatott! 1-1! Az utolsó körben Karcsi megint egy kicsavart szektort adott, de most legalább nem tapadt rá a labda a gombjára, és a kapus feje fölött a hálóba rúgta azt. 2-1! Dani nem adta fel, és ő is beadta a szektort, nagyon hasonlót Karcsiéhoz, azonban lövését hárította a kapus, így Szathmáry örülhetett a győzelemnek.