hétfő, 12 december 2016 09:28

FÜLÖP ÉS PUSKÁS AZ ÉV JÁTÉKOSA

A szektorlabdázóknál Fülöp Elemér, míg a tizenkét érintéses szakágban Puskás László lett az Év Játékosa 2016-ban. Csapatban a Debrecen és a Testvériség volt az idei legjobb.

fulop2016

Mint minden évben, idén is kihirdetésre került az Év Játékosa cím, amely díj odaítélésen a 2016-os esztendő eredményeit veszik figyelembe a szövetség vezetői. A szektorlabda szakágban a DÖKE Komló versenyzője, Fülöp Elemér kapta az elismerést, miután az egyéni Magyar Bajnoki cím mellett többek közt a gödi Duplex Kupában is győzni tudott. Elemér statisztikái lenyűgözőek voltak idén. Arról, hogy mennyire érdemelte meg ezt a címet (és hogy rajta kívül más mennyire nem) mi sem mond többet, mint hogy a Magyar Bajnokságban egyedül ő volt képes meccsenkénti két rúgott gól fölé jutni.

puskas2016

A 12 érintéses szakágban Puskás László volt a legjobb idén. Kétség sem férhet hozzá, hogy Puskás megérdmelte a címet, hiszen a Magyar Bajnokság mellett több egyéni versenyen is diadalmaskodott, így többek közt a gödi Dunakanyar Kupa serlegét is ő vihette haza.

Váci játékosnak idén nem termett babér, köszönhetően annak, hogy egyetlen nagy versenyen sem vettek részt játékosaink. Apróbb sikereknek azért örülhettünk, ezeket későbbi írásunkban gyűjtjük össze.

Csapatban idén a Testvériség volt a király a szektorlabdázók között, akik a Magyar Bajnokság mellé az Interkontinentális Kupát is begyűjtötték a Vasco da Gama legyőzésével. A 12 érintéses játékban Debrecen abszolút egyeduralkodó hazánkban, így csapatbajnoki sikerük papírforma eredmény. Az Interkontinentális Kupán a Palmeiras ellen nem volt esélyük.