kedd, 14 november 2023 10:38

Rajtol 'A Liga'

Az elmúlt hetek történései után új utat kellett kijelölni a váci gombfocizás számára, így néhány jól irányzott telefonhívás után egy új bajnoki versengést indítunk útjára, meghívásos alapon, 'A Liga' néven. Fontos szempont volt, hogy szem előtt tartsuk a váci gombfocizás hagyományait, következésképp a meghívottak kivétel nélkül olyan játékosok, akik nem csak átlag feletti játéktudásukkal, de erkölcsi- és morális szempontból is kiemelkednek a gombozó társadalomból. Fontos megjegyezni, hogy A Liga résztvevői nem igazolnak egyesületünkhöz, mi mindössze játéklehetőséget kívánunk biztosítani ezen kiváló játékosok számára, elősegítve ezzel a saját felkészülésünket is, természetesen nem zárkózva el egy esetleges közös jövőtől. A Liga alapítói abban állapodtak meg, hogy további játékosok csak az alapítótagok teljes egyetértése mellett csatlakozhatnak a társasághoz. Arról, hogy milyen rendszerességgel találkoznak majd A Liga játékosai, nincs kőbevésett szabály, de jó eséllyel havi 1-2 alkalomról beszélhetünk, ezen alkalmakkor pedig egyesületünk hagyományos játéknapjai elmaradnak.

Azok névsora pedig, akik eddig elfogadták a meghívást:

- Baross Gábor (Vác)
- Debreczeny Zoltán (EMKF ALC Szeged)
- ifj. Farkas Gábor (Vasi GE)
- Horváth Dénes (Józsefvárosi SzE)
- Laczkó Balázs (Vác)
- Lukács László (Testvériség SE)
- Lukács Viktor (Testvériség SE)
- Magyar Antal (Testvériség SE)
- Mártonfi István (Vasi GE)
- ifj. Morvai Tamás (Józsefvárosi SzE)
- Szathmáry Károly (Dunakanyar Forte ALC)
- Terjék Zsolt (Testvériség SE)

Az első forduló november 20-án, 18 órai kezdettel kerül megrendezésre a Madách Imre Művelődési Központ négyes termében.