vasárnap, 29 április 2018 17:37

Nehezen, de élen az NB2-ben

Lezajlott a szektorlabda NB2-es csapatbajnokság tavaszi fordulója. Az előzetes várakozások szerint csapatunk a liga toronymagas esélyese volt, míg második számú csapatunk a kiesés elkerülését tűzte ki célul. Hogy ne legyen minden olyan egyszerű, még vasárnap délelőtt is személyi változásokkal kellett operálni. Végül nagy csatában ugyan, de mindkét csapat teljesítette a maga által kitűzött célt, azaz Vác áll az élen, Vác II pedig -még ha hajszállal is-, de a kieső zóna előtt.

A Dunakanyar Forte csapata az NB2-es szektorlabda csapatbajnokságon

Szinte hihetetlen, de tizenhárom játékost kellett bevessünk ezen a hétvégén, hogy csapataink minden mérkőzésen teljes létszámban tudjanak felállni. Az első fordulóban természetesen egymás ellen csapott össze a két váci alakulat. A papírforma azt vetítette előre, hogy a "tarcsi" nem sok vízet zavar majd... Laczkó Balázs lelépte Nagy Pétert, azonban Roller Dániel Demény felett aratott győzelme, valamint Baross Gábor veresége Oláh Tamással szemben azt jelentette, hogy Vác II vezetett a félidőben. Kollár Tibor Roller elleni sikerével egalizált, László viszont legyőzte Deményt. Baross Gábor Nagy Pétert verte, Oláh Tamás viszont megtréfálta Laczkót, ezzel pedig Vác II -1995 után először- legyőzte az első csapatot! Vác I 7-9 Vác II

A teljes szektorlabda mezőny talán legszimpatikusabb csapata, a Soproni MAFC ellen kellett javítania a Vác I-nek. Laczkó helyett beszállt Szathmáry Károly, aki két győzelemmel segítette a csapatot, csak úgy, mint Demény Zoltán. Vác I 13-3 Soproni MAFC. Vác II a feljutás másik nagy esélyese, a Csokonyavisonta ellen folytatta. Az első félidőben egyedül Roller tudott győzni. A fordulás után Roller mellett Oláh is nyert, ám ez kevés volt a pontmentéshez. Vác II 6-10 Csokonyavisonta

A harmadik fordulóban a Testvériség II és a Kecskemét II voltak az ellenfelek. Laczkó a cserepadon kezdett a Tesi ellen, a félidei 4-4-es állásnál azonban beállt, és a második körben győzelemre vezette a csapatot. Vác I 10-6 Testvériség II. Oláh Tamás ihletett formája sem volt elég, hogy Vác II legyőzze a Híröst. Tamás ugyan mindkét meccsét nyerte, ám ezt Simó Gergő két veresége annulálta. László és Roller 1-1 pontja pedig azt jelentette, hogy a kecskemétiek örülhettek. Vác II 6-10 Hírös ALSE Kecskemét II

Érkezett a bosszú. A négy pontot szerző Laczkó vezetésével Vác I simán verte Kecskemétet, akiknél a kézsérüléssel bajlódó Nagy Attila nem tudott pontot szerezni. Vác I 11-5 Hírös ALSE Kecskemét II. Kiesési rangadót nyert második csapatunk! A Modern SE ellen is Oláh Tamás volt a csapat húzóembere, mindkét egyéni meccsét megnyerte. Vác II 9-7 Modern SE

A Modern SE első csapatunknak sem adta könnyen a bőrét. Ezúttal Demény szállította a két győzelmet. Vác I 11-5 Modern SE. Vác II-re újabb kiesési rangadó várt a Sopron ellen. Oláh botlott, a csapat pedig csak döntetlenre tudta hozni a meccset. Jól mutatja ez az eredmény, hogy ezen a napon mennyi minden múlt Oláh teljesítményén, egyértelműen a csapat húzóembere volt. Vác II 8-8 Soproni MAFC

Oláh Tamás a Forte II húzóembere volt az NB2-n

Laczkó Balázs két veresége túl soknak bizonyult az ESE ellen. Kollár Tibor ugyan életben tartotta a reményeket a furdulás előtt, a második körben viszont Balizs és Szathmáry győzelme nem volt már elég a pontmentéshez. Vác I 6-10 Erzsébetvárosi SE. Vác II Oláh Tamás nélkül folytatta, és úgy tűnt, hogy Dobos Attila vezetésével is jól megy a csapatnak, hiszen a félidőben vezettek a Komló II ellen. A második körben azonban egyedül László szerzett pontot, amivel Komló megfordította a meccset. Vác II 7-9 DÖKE Komló II

Első csapatunk a Komló kettő ellen méretett meg. Az ESE elleni vereséget, és Laczkó Balázs kiválását követően Szathmáry Karcsi vette át a stafétát, aki mindkét meccsét lerendezte az első félidőben. Ugyancsak két győzelemmel segítette a csapatot Balizs Benedek, a győzelemhez szükséges pontokat pedig Kollár Tibor szállította. Vác I 10-6 DÖKE Komló II. Az ESE Vác legyőzése után második csapatunkkal is összemérte erejét, és hasonlóan könnyedén vette az akadályt. A nyolc egyéni mérkőzésből egyet sem tudott megnyerni váci játékos, így Debreczenyi Zoltán vezetésével győztek a fővárosiak. Vác II 5-11 Erzsébetvárosi SE

Mindkét csapatunknak a Szigetszentmiklós II következett. Szathmáry hozta a két győzelmet, Cserey Laci legyőzte az addig veretlen Komáromi Zsoltot, így Balizs és Kollár összeszorgoskodott pontjai elegendőek voltak a győzelemhez. Vác I 11-5 Benfica Mundial '93 FC SE Szigetszentmiklós II. Vác II már nem állta ilyen jól a sarat. László és Dobos egy-egy döntetlenje csak sebtapasznak volt elég. Vác II 2-14 Benfica Mundial '93 FC SE Szigetszentmiklós II.

Az utolsó fordulóra maradt a két legmagasabban rangsorolt csapat összecsapása. Az első kör félidejében Csokonyavisonta vezetett, ám Szathmáry 2-0-ról fordított Balla József ellen, Balizs legyűrte ifj. Primon Csabát, Cserey pedig legyőzte Bedecs Attilát, amivel már megnyugtató előnnyel fordulhattunk. Szathmáry simán hozta a győzelmet a második körben, a többiek pedig tudták, hogy egy döntetlen már elegendő a győzelemhez. Végül három lett belőle. Vác I 11-5 Csokonyavisonta. A Testvériség II nagyon ellépett az első körben Vác II ellen, a 2-6-os félidő után pedig nem sikerült csodát tenni. Vác II 6-10 Testvériség II.

A bajnokság felénél három részre szakadt a mezőny. Vác I öt pontot ver az üldözőkre, akik hihetetlenül körbeverték egymást. A második és a hetedik között egyetlen pont a különbség. Tisztán látszik, hogy a bennmaradásért küzdhet már csak Vác II, Sopron és a Modern SE. Ők nyolc ponttal maradnak el a hetedik helytől. Egyéniben Szathmáry Károly nyújtotta a legjobb teljesítményt, a megszerezhető pontok 83%-át sikerült begyűjtenie. Ebben a rangsorban Oláh Tamás 80%-kal a negyedik, ami jól mutatja, hogy mennyire fontos szerephez jut majd a bennmaradásért vívott csatában ősszel.