Ez történt 2017-ben

Eljött az idő, hogy visszatekintsünk a 2017-es esztendőre. Hiába is akarnánk titkolni, nagyszerű évet zártunk, ami sok szempontból messze felülmúlta várakozásainkat. Menjünk végig időrendben az elmúlt esztendőn!

Január

Váci Gombfoci cssapat

Hagyományainkhoz híven a Váciak Kupájával indult az év, amelyen tizenöt gombozó mérkőzött meg. A sorozatban tizenharmadszor megrendezett kupán Szathmáry Károly diadalmaskodott, aki negyedszer hódította el a vándorserleget. A tavalyi kupa azért is volt kiemelkedő, mert ezen a napon írták alá játékosaink a Dunakanyar Forte ALC megalakulásához szükséges papírokat. Ugyancsak januárban látogattunk el a Jurcsik Gábor Emlékversenyre, amelyen a Laczkó Balázs, Kollár Tibor és Szathmáry Károly alkotta csapatunk a bronzérmet szerezte meg.

Február

Dobogo

A 12 érintéses szakágban is elrajtolt az évad, az MTK Kupán csaptak össze a brazil gombfoci szerelmesei, a verseny végén pedig nem akármilyen bravúrt véghezvíve Balizs Benedek végzett az élen! Ezen a versenyen mutatkozott be a 12 érintéses szakágban Baross Gábor, Kollár Tibor és Erős Márton. Ugyancsak februárban került megrendezésre a Páros OB, ahol Szathmáry Károly az ESE játékosával, Tóth Lászlóval karöltve indult, és vérzett el. Az előző évben dobogós Berend-Balizs kettős sem tudta megismételni a 2016-os bravúrt.

Március

Március leginkább a sportdipolomáciáról szólt. Szathmáry Károlyt és Baross Gábort beválasztották a Magyar Asztali Labdarúgó Szövetség elnökségébe. Karcsi nem tétlenkedett, és felújította a malsz.hu oldalt, valamint megírta a dopping szabályzatot, Gábor pedig az első nagy nemzetközi subbuteo verseny rendezésén dolgozott. Ebben a hónapban nem vettünk részt versenyen.

Április

ifi

Szathmáry Károly nagyot küzdött Debrecenben, de nem sikerült felülkerekedni vendéglátóin, így szinte reménytelen helyzetbe került az EB-selejtezőkön. Az NB3-as szektorlabda CSB-n négy csapattal indultunk, amelyből kettő bejutott a négyes rájátszásba. Pozsonyi Józsiék emlékezetesen nagyot hajráztak, hogy Göd elcsípje a negyedik helyet, míg az Oláh Tamás vezette Csörög csak hajszállal maradt le a rájátszásról. A Forte ifi igazán üdítő látványt nyújtott a korosodó mezőnyben.

Május

olah ob

A Budapest környéki törvényszék bejegyezte a Dunakanyar Forte ALC-t, ezzel hivatalosan is megalakult saját egyesületünk. Oláh Tamás egyedüli váciként vett részt a szektorlabdázók Országos Bajnokságán, ahol a harmadosztály döntőjéig menetelt. Baross Gábor a Subbuteo Országos Bajnokságon vitézkedett, és a harmadik helyet szerezte meg.

Június

csapat

A Forte minden kategóriában egyeduralkodó volt a Testvériség Kupán, játékosaink öt érmet szereztek, köztük a legfényesebbet, miután Szathmáry Károly a főversenyben diadalmaskodott. A hónap (sőt, talán az év) legnagyobb durranása volt a I. Hungarian Open. Magyarország első nemzetközi subbuteo tornájának Göd adott otthont, ahol a subbuteo mellett a 12 érintéses asztali labdarúgás is helyet kapott. A hónap végén Oláh Tamás Sopronban aratott újabb győzelmet, nagy lépést téve ezzel a másodosztály felé.

Nyár

12erintes

A nyár nem kimondottan a gombfociról szól... hogy mégis történjen valami, arról Szathmáry Károly gondoskodott, aki egyrészt tökéletesítette a hazánkban rendszeresítendő 12 érintéses pályákat, majd legyártott egy garnitúrát az EB-re, másrészt tartott pár bemutatót, csinált pár csapatot, és felbuzdulva a Hungarian Open hangulatán, komolyan belevetette magát a subbuteozásba.

Szeptember

subbuteo világbajnokság

Baross Gábor a subbuteo Világbajnokságon szerepelt. Ez volt a magyar subbuteozás első VB-je, így Gáborék minden egyes győzelme sporttörténetinek számított. Szerencsére volt belőlük szép számmal! Szathmáry Károly megnyerte élete első 12 érintéses versenyét, Ivan Santos pedig csapatunkhoz igazolt.

Október

Szathmáry Károly

Baross Gábor az OB után a Magyar Kupán is bronzérmet szerzett. Laczkó Balázs és Szathmáry Károly is részt vett az Európa bajnokságon. Balázs a legjobb nyolc között búcsúzott szektorlabdában, míg Karcsi a tizenhat között esett ki. A 12 érintéses szakágban azonban Szathmáry óriási meglepetésre a dobogó legfelső fokára állhatott.

November

Dunakanyar Forte ALC - 2017

Mindkét szektorlabda csapatunk dobogón végzett a szektorlabda NB3-on. A Vácdukán rendezett rájátszáson Vác rajt-cél-győzelmet aratott, míg Göd a harmadik helyen zárta a szezont. Szintén Duka adott otthont a 12 érintéses csapatbajnokság rajtjának, ahol Debrecen alaposan elpáholta a mieinket.

December

Dunakanyar Forte ALC 2017

Szathmáry Károly lemaradt ugyan a dobogóról a 12 érintéses Magyar Bajnokságon, csapatunk azonban visszavágott Debrecennek, így azonos pontszámmal zárt az élen a két csapat. A mieink első szezonja tehát ezüstérmet hozott! A 12 érintéses szakág évzáróján, a Karácsonyi Kupán heten gyűltek össze Karcsi garázsában, aki nem bizonyult jó vendéglátónak. Külön öröm volt Roller Dániel, Berend Csaba és Baross Gábor részvétele, akiket csak nagyon ritkán láthatunk "brazil" pálya mellett. Érdekesség még decemberből, hogy a Magyar Szektorlabda Szövetség alelnökének választotta Szathmáryt, aki a 12 érintéses szakágért felel a szövetségen belül.

Néhány érdekes statisztika 2017-ről

A legtöbb mérkőzést játszotta: Szathmáry Károly - 154-et
A legtöbb gólt szerezte: Szathmáry Károly - 405-öt
A legjobb teljesítményt nyújtotta: Laczkó Balázs - 70,4% (*László Márk 90%-kal zárt, de mindössze tíz mérkőzésen szerepelt az NB3-on)
Játékosaink összesen 1174 gólt, és 1025 pontot szereztek a különböző versenyeken. Szathmáryn kívül egyedül Oláh Tamás tudott száznál több pontot összeszorgoskodni tavaly. Egyesületünk színeiben HUSZONÖT versenyző szerepelt valamilyen versenyen!

Január 20.-án Vácott, a Madách Imre Művelődési Központban újra Váciak Kupája, azaz hamarosan elrajtol az idei szezon is!