hétfő, 11 szeptember 2017 09:19

Szathmáry első győzelme

Szathmáry Károly győzelmével zárult a 12 érintéses egyéni Magyar Bajnokság második fordulója. A Budapesten megrendezett fordulón egyedül Szathmáry képviselte csapatunkat, aki most először állhatott a dobogó legfelső fokára ebben a szakágban.

Szathmáry Károly a 12 érintéses asztali labdarúgó Magyar Bajnokságon

Karcsika még maga is meglepődött azon, hogy milyen nagyszerű formát fogott ki erre a versenynapra. A csoportkör első három mérkőzésén magabiztos győzelmeket aratott, köztük egy igen értékes skalpot begyűjtve a debreceni Kovács Nándor ellen. Horváth Imrével nem bírtak egymással, míg a verseny torony magas esélyese, a bajnoki cím védője, Puskás László legyőzte játékosunkat, aki így is a második helyen jutott a legjobb négy közé.

Az elődöntőben ismét Kovács Nándor állt az asztal túlvégén. A félidőben Szathmáry vezetett 2-0 arányban, azonban Kovács alig fél perc alatt ledolgozott egy gólt a hátrányából, majd újabb egy perc elteltével már az egyenlítésért lőtt kapura, ám a keresztlécet találta el. A kihagyott helyzet lélektanilag nagyon jól jött Karcsinak, aki két gólt szerezve eldöntötte a továbbjutás sorsát, és némi meglepetésre a döntőben találta magát.

A finálé óriási iramot hozott Puskás László ellen, szinte percenként lőtt kapura a két játékos, ám valami elképesztő statisztikát tudtak összehozni a felső kapufák terén: ketten együtt bő tízszer találták telibe a keresztlécet csak az első félidőben! A második játékrész derekán a debreceni játékos megszerezte a vezetést, majd Szathmáry őrült rohamokat indított az egyenlítésért. Ahogy telt az idő, egyre vadabb helyzeteket próbált valahogy a kapuba tuszkolni, és a mérkőzés utolsó percében egy a félpályához közeli szituációt végre be tudott vágni a kapus mellett! Jöhetett hát a háromkörös a büntető párbaj, ami nem sok jót ígért, hiszen Karcsi korábban még sosem szorult 11-esekre, így Puskás joggal bízhatott rutinjában. Az első körben nem is kellett csalódni, Karcsi lövése a kapufán csattant, míg Puskás magabiztosan lőtt a kapus fölé. A második körben Karcsi végre betalált, Puskás pedig hibázott. A harmadik körben Karcsi lövését hárította a kapus, így ha debreceni gól születik, vége a döntőnek. Azonban a váci kapus is kipiszkálta a labdát, így jöhetett a ráadás kör, amelyben Karcsi gólt szerzett, majd kapusa újabb bravúrt bemutatva lezárta a további kérdéseket.

Szathmáry bő egyéves pályafutása alatt első versenyét nyerte, ezzel pedig csatlakozott Balizs Benedekhez, aki csapatunk első aranyérmese ebben a szakágban. Az egyéni Magyar Bajnokság összetett tabelláját Puskás László vezeti, Szathmáry a második helyre jött fel ezzel a győzelemmel.